קורסים

פקאל’ה – סטודיו קולינרי מזמין אתכם לקורס אפייה מעשי ומרתק שבו תוכלו לקבל מגוון כלים שיעזרו לכם להתגבר על הפחד ולהיכנס למטבח, או להעשיר את הידע הקיים ולהפוך אתכם למקצוענים.

כדי לאפשר לכל אחד ואחת לרכוש כלים וטכניקות, בין אם יש לכם ניסיון באפייה ובין אם לא, הסטודיו של פקאל’ה פותח את שעריו ומזמין אתכם לקורס אפייה בשני מסלולים אפשריים.

קורס אפייה “טורפים את עולם האפייה” הוא הצעד הראשון שלכם, ובשמונה מפגשים מקיפים תלמדו את העושר הזה שנקרא “קונדיטוריה”. עוגות שמרים, לחמים, עוגיות, מוס, בצק פריך ובצק רבוך – כל מה שאתם צריכים כדי למלא את המטבח שלכם בניחוחות האפייה שאתם זוכרים עוד מהילדות.

המסלול השני, קורס פטיסרי למתקדמים, הוא זה שייקח אתכם צעד נוסף קדימה, גם אם אתם כבר עוסקים בתחום או שואפים להיחשף לטכניקות חדישות, חומרי גלם ייחודיים ותבניות מיוחדות. בשלושה מפגשים תקבלו כלים שיקפיצו אתכם מדרגה!

קורס אפייה בפקאל’ה יעניק לכם ידע, כלים וטיפים שאיתם תוכלו להתחיל לאפות וליצור. מכאן תצאו כשאתם מוכנים לפנק את בני המשפחה ואת החברים בעוגות נפלאות ובקינוחים מרשימים – ביופיים ובטעמם – וגם תלמדו את כל מה שאתם צריכים על סוגי הבצק השונים, על שיטות ההכנה ועל הגיוונים האפשריים.

אתם מוזמנים לבחור קורס אפייה המתאים לכם, ולהגיע אל הסטודיו הקולינרי במושב נווה ימין (על יד כפר סבא) כדי להכיר, להיחשף וליהנות. רק אזהרה קטנה לפני שאתם מגיעים: אפייה זה תחום ממכר. שלא תגידו שלא אמרתי