אודות

יאנינה מירסקי בלוך, קונדיטורית ואמא

אנשים רבים שואלים אותי מה הוביל אותי לפתיחת הסטודיו שלי, פקאל’ה, ואני משיבה להם תמיד ללא היסוס שמדובר בהגשמת חלום. לא פחות מזה.

התחלתי את המסע שלי בעולם הקונדיטוריה עוד ב-2006, בקורס קונדיטורים מקצועיים ואפשר לומר שהאהבה הייתה מידית. בתום הקורס חיפשתי לעצמי דרכים נוספות ללמוד ולהעשיר את הידע, והגעתי לשפים הטובים ביותר בישראל, בצרפת ובכלל.

לאחר שש שנים מעשירות, ברמה האישית והמקצועית, בחרתי לפתוח את פקאל’ה, המקום שמאפשר לי להעביר את התשוקה האדירה לאפייה הלאה, לכל מי שרק רוצה לטעום, להרגיש, ובעיקר ליצור. בפקאל’ה אני מקיימת סדנאות אפייה לכל רמה, החל מחסרי הניסיון, דרך האופים המנוסים ועד הקונדיטורים המקצועיים. במקום הזה אני גם מכינה במו ידיי כל מאפה וקינוח בתפריט הקייטרינג, מארחת קונדיטורים מוכשרים ומקיימת אירועים לחברות וקבוצות. הדלת של פקאל’ה, ושלי, פתוחה לכולם.

בשנת 2015 זכיתי להגשים חלום נוסף ומרגש, וחנכתי את הסטודיו החדש של פקאל’ה במושב נווה ימין, על יד כפר סבא. כאן, במקום שעיצבתי מתוך מחשבה על צרכי האופים והאופות שרוצים ללמוד עוד ולהתנסות בעצמם, אני מעבירה מגוון רחב של סדנאות אפייה, קורסים למתחילים ולמתקדמים, וגם מייעצת לכל מי שמעוניין להצטייד בחומרי הגלם, בתבניות ובכל כלי עבודה אחר, בחנות שנמצאת במקום.

אני מזמינה אתכם להצטרף אליי, בסטודיו הקולינרי של פקאל’ה, ולהתמכר כמוני לריחות האפייה, לתהליך היצירה ולאסתטיקה שבהגשה. בין אם אתם חוששים מהמטבח ובין אם אתם לא מסוגלים לצאת ממנו, יש בפקאל’ה שפע של סדנאות וקורסים לכולם!